Nosiče kol

Nosič na kolo je nedílnou součástí téměř každého moderního automobilu. Umístit kola na střechu vozu, kde jsou v dostatečné vzdálenosti od špíny a prachu je nejvýhodnějším způsobem jejich přepravy.  Pokud si koupíte kvalitní nosič, můžete se spolehnout na absolutní bezpečnost uchycení a zároveň se nemusíte bát, že bude vašeho miláčka na čtyřech kolech hyzdit obludná konstrukce z tyčí.

thule-kola

Pokud nechcete při připevňování kola na střechu vašeho vozu kolo dlouho držet vysoko nad hlavou, doporučujeme vám střešní nosiče Thule.  Firma Thule se snaží upevňování maximálně zjednodušit, díky čemuž zpravidla stačí kola zacvaknout a stáhnout páskem.

Specifickým typem je nosič kol na tažné zařízení. Je to vlastně kostrukce přepevněná k autu zezadu, která umožní další zvětšení zavazadlového prostoru. Z vlastní zkušenosti mohu tento držák doporučit zejména menším lidem, neboť upevnit kolo přibližně 40cm nad zem zvládne i opravdový trpaslík.

zadní nosič

Připravili jsme pro vás pár tipů, jak vybrat nosič.

Tipy pro nákup:

Thule Freeride 532

Střešní nosič kol Thule FreeRide 532

Modernější nástupce nosiče Thule FreeRide 530 za skvělou cenu. Nosič má novou povrchovou titanovou úpravu, atraktivní design a důmyslné držáky pro jednoduché nakládání kol. Samozřejmostí robustního nosiče je bezpečnost a velice snadná montáž, kterou zvládne každý.

 

Nosič kol Thule VeloCompact 926

Nosič kol Thule VeloCompact 926

Nosič kol na tažné zařízení Thule VeloCompact 926 jednoduše upevníte a naložíte 3 jízdní kola (s adaptérem 9261 kola čtyři). Model vyrobený podle přísných bezpečnostních norem a nejnovějších trendů v oblasti designu a ergonomie. Nosič na kolo nasadíte k tažnému zařízení jediným dotažením páky a není třeba nic centrovat. Stačí nasadit, dotáhnout a zamknout. Montáž zvládne každý a bez pomoci!

 

Nosič kol Thule EasyFold XT 933

Nosič kol Thule EasyFold XT 933

Nosič kol Thule EasyFold XT 933 je velmi spolehlivý s inovativním systémem upínání pro potřebu maximálního bezpečí a stability nosiče.

 

Střešní nosič kol Thule ProRide 598

Střešní nosič kol Thule ProRide 598

Vertikální střešní nosič kol Thule ProRide 598 vám vyrazí dech svojí rychlou, pohodlnou a praktickou montáží. Kolo stačí nasadit na samonastavitelný držák a otáčením speciální růžice zajistit. K dokonalému upnutí pak už jenom uzamknete nosič a připevníte pláště kol rychloupínacími řemínky.

Kam dál?